Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nadchodzi lato...

Wystawa z okazji Dnia Dobrych Uczynków

Etno wiosna

Dzień kota

Witamy w naszej szkole

Cicha noc...

Cicha noc...

Jesienna wystawa "Drzewo"

Cykl życia motyla

W miesiącu kwietniu poznaliśmy kolejny montessoriański temat: „Cykl rozwoju motyla”. Podczas zajęć, dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie z klasy pierwszej i drugiej poznali etapy przeobrażania się tego kolorowego owada oglądając film edukacyjny. Dowiedzieli się, z czego rodzi się motyl i jak nazywają się jego poszczególne postacie.

Wszyscy, mali i więksi, bardzo chętnie doświadczyli dotyku modeli kolejnych faz rozwoju motyla: jaj na listku, larwy, poczwarki i dorosłego motyla. Każda z grup dopasowywała dwie części motyla, a nie było to takie łatwe, bo skrzydła motyli mogą mieć podobne ubarwienie. Przedszkolaki wykonały przestrzenne motyle z papierowych rolek. Uczniowie klasy pierwszej malowali motyle z zastosowaniem symetrii składanej kartki papieru. Chłopcy z klasy drugiej grali w "Memory", przyczepiali klamerki do papierowych skrzydeł motyla, wykonywali owada z kolorowych gumek. To były bardzo ciekawe zajęcia, poznawcze i artystyczne.

Banery/Logo