Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nadchodzi lato...

Wystawa z okazji Dnia Dobrych Uczynków

Etno wiosna

Dzień kota

Witamy w naszej szkole

Cicha noc...

Cicha noc...

Jesienna wystawa "Drzewo"

BIBLIOTEKA

Grafika - półka z książkami.

W skład Biblioteki szkolnej wchodzi czytelnia z 5 komputerami z dostępem do Internetu oraz tablicą multimedialną i wypożyczalnia z częściowym wolnym dostępem do półek. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy 6242 woluminy. Duża część zbiorów to lektury szkolne, ale jest także księgozbiór literatury dla dzieci i młodzieży, popularnonaukowej oraz specjalistycznej dla nauczycieli. Biblioteka posiada również zbiory multimedialne w tym ebooki i audiobooki. W czytelni można skorzystać z księgozbioru podręcznego: encyklopedii, słowników oraz czasopism, można też spokojnie odrabiać lekcje, poczytać książki, oraz miło spędzić czas. Do zarządzania biblioteką wykorzystywane jest specjalistyczne oprogramowanie komputerowe – Mol net.
Każdego roku nauczyciel bibliotekarz organizuje konkursy czytelnicze, recytatorskie i plastyczne dla poszczególnych poziomów klas i szkół. Popularyzacji czytelnictwa służą tematyczne wystawki książek i gazetki ścienne.

Ogólne zasady korzystania z biblioteki

  • Z biblioteki szkolnej mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. 
  • W bibliotece obowiązuje cisza oraz zakaz spożywania posiłków i napojów.
  • Jednorazowo czytelnik może wypożyczyć jedną książkę.
  • Książki są wypożyczone na okres jednego miesiąca, po upływie którego można prosić o prolongatę ( przedłużenie okresu wypożyczenia książki).
  • Zagubioną lub zniszczoną książkę należy odkupić.
  • Z książek z księgozbioru podręcznego można korzystać tylko w czytelni.

Banery/Logo