Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nadchodzi lato...

Wystawa z okazji Dnia Dobrych Uczynków

Etno wiosna

Dzień kota

Witamy w naszej szkole

Cicha noc...

Cicha noc...

Jesienna wystawa "Drzewo"

SZKOŁA PRZYSPOSOBIAJĄCA DO PRACY

Kształcenie w Szkole Przysposabiającej do Pracy jest oparte o podstawę kształcenia ogólnego dla uczniów z niepełnosprawnością umysłową w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Dla każdego ucznia jest tworzony indywidualny program edukacyjno– terapeutyczny uwzględniający wskazania Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej do pracy z dzieckiem, jego indywidualne zainteresowania i możliwości.
Po zakończeniu cyklu kształcenia młodzież nie otrzymuje kwalifikacji zawodowych, ale jest wyposażana w umiejętności, które mogą być wykorzystane w zatrudnieniu chronionym lub wspomaganym oraz w życiu codziennym.
Edukacja i terapia uczniów jest realizowana w ramach, taki przedmiotów jak:

 • Przysposobienie do pracy
 • Funkcjonowanie osobiste i społeczne
 • Wychowanie fizyczne
 • Zajęcia sportowe
 • Religia/etyka
 • Zajęcia kształtujące kreatywność


Wszystkie zajęcia dla  uczniów odbywają się w klasopracowniach na terenie szkoły. Prowadzone są w następujących blokach tematycznych:

 1. Gospodarstwo domowe: sporządzanie posiłków, obsługa sprzętu AGD, elementy szycia ręcznego, wytwarzanie przedmiotów dekoracyjnych i pamiątkarskich, pielęgnacja roślin oraz ochrona środowiska przyrodniczego.
 2. Przez cały rok prowadzone są zajęcia doskonalące techniki szkolne i pogłębiające ogólną wiedzę uczniów.
 3. Kształtujemy umiejętności potrzebne w codziennym funkcjonowaniu: komunikowanie się, samoobsługa, posługiwanie się pieniędzmi, dbanie o własne zdrowie i bezpieczeństwo, poruszanie się środkami komunikacji miejskiej i wiele innych. 
 4. Nasi uczniowie biorą udział w wycieczkach i ćwiczeniach terenowych, które zwiększają ich śmiałość, poczucie pewności i orientację w najbliższym otoczeniu. 
 5. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnych konkursach szkolnych, miejskich i wojewódzkich a nawet międzynarodowych.

Istnieje możliwość zakwaterowania w internacie oraz korzystania z całodobowego wyżywienia.
Wykaz dokumentów do Szkoły Przysposabiającej do Pracy:

 1. Podanie rodzica ucznia/opiekuna prawnego/ucznia o przyjęcie do szkoły (druk) wraz
  z prośbą o zapewnienie miejsca w Ośrodku (dawny internat – dla zainteresowanych).
 2. Orzeczenie kwalifikacyjne o potrzebie kształcenia specjalnego (aktualne).
 3. Zgoda rodziców na naukę dziecka w Szkole Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (druk).
 4. Opinia psychologiczna.
 5. Opinia wychowawcy klasy VIII szkoły podstawowej (druk).
 6. Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydane przez Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności (w przypadku posiadania takiego orzeczenia).
 7. Dokumentacja medyczna: karta zdrowia.
 8. Postanowienie Sądu Rodzinnego (w przypadku uczniów przebywających pod nadzorem sądu, kuratora).
 9. Odpis aktu urodzenia.
 10. Poświadczenie zameldowania.
 11. Numer PESEL.
 12. 3 zdjęcia.

Banery/Logo